Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Dijital pazarlama bir marka veya ürünün, çeşitli kanallar kullanılarak internet üzerinde pazarlamasının yapılmasıdır. Dijital dünya, milyonlarca insana saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz ve bu insanları istediğiniz özelliklere göre kısıtlayarak daha kesin sonuç alabileceğiniz bir pazarlama ortamı sunuyor. Ayrıca detaylı pazarlama analizlerine ulaşarak stratejinizi kısa sürede geliştirmenize ve klasik pazarlama tekniklerine göre daha kesin sonuçlar almanızı sağlıyor.

DİJİTAL PAZARLAMA KANALLARI

İnternetin dahil olduğu her alanda dijital pazarlama olanakları mevcuttur fakat birçok pazarlama kanalı içinden seçim yaparken doğru bir seçim yapmaya özen göstermek gerekir. Seçtiğiniz dijital pazarlama kanalı, markanızın ihtiyaçlarına uygun ve seçtiğiniz hedef kitleyi içeren bir kanal olmalıdır. Bu şekilde ulaşmak istediğiniz hedef kitleye ulaşabilir, markanızın bilinirliğini artırabilir ve istediğiniz getiriye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu pazarlama kanalları klasik yöntemlere göre daha kesin sonuç alınması mümkün olduğundan pazarlama giderlerinde tasarruf etmiş olursunuz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web sitenizin üst sıralarda görünerek daha çok tıklanma almasını sağlayan SEO hizmeti çokça tercih edilen bir dijital pazarlama yöntemidir. Markanızın bilinirliğini artırarak rakipleriniz arasından sıyrılmanıza yardımcı olur.

Google Ads

İster Google aramalarında çıkmak için olsun, ister görüntülü reklam ağı sayesinde sunduğunuz hizmet ve ürünlere ilgilisi bulunan kullanıcılara ulaşmak olsun, Google Ads sayesinde markanız için detaylı, analiz edilebilir, sürdürülebilir ve büyütülebilir dijital pazarlama stratejileri geliştirmek ve uygulamak mümkün.

Influencer Marketing

İnsanları etkileyen, sosyal medyada popüler ve kitlesi üzerinde etki sağlayan kişilere Influencer denir. Bu kişilerin ona güvenen sadık bir takipçi kitlesi vardır ve bu kitleyi yönlendirerek güçlü bir pazarlama stratejisi oluşturur.

Sosyal Medya

Facebook: Facebook ile hemen hemen her türlü tüketiciye ulaşmanız mümkün. Bunun için hedeflediğiniz müşteri kitlenizin hangi grup ve sayfalarla etkileşimde bulunduğunu öğrenmeniz gerekecektir.

Twitter: Yeni bir iş geliştirmeye çalışıyorsanız ve erken benimseyen kullanıcılara ulaşmak istiyorsanız, özellikle hızlı marka bilinirliği oluştururken Twitter iyi bir pazarlama yöntemi olacaktır.

LinkedIn: Profesyonellere, işletme sahiplerine ve diğer B2B liderlere ve hedefli müşterilere ulaşmak için, LinkedIn sizin için mükemmel bir sosyal ağ olacaktır.

Google+: Bu, yeni işletmelerin ilk kullanıcılarına ulaşmalarının yanı sıra B2B ve genel sosyal medya kullanıcılarına ulaşmak için de iyi bir sosyal ağdır. Ancak, işletme sahipleri, Google + ‘da nasıl iyi bir varlık göstereceklerini öğrenmesi önemli olabilir, çünkü bu, SEO’nun yakın gelecekte nasıl davranacağını etkileyecek büyük bir faktör olabilir.

Pinterest: Markalarınızı ve ürünlerinizi tanıtmak için görsellere odaklanıyorsanız bu sosyal ağ mükemmeldir. Kullanıcıların çoğunluğu da kadınlardır, bu yüzden aradığınız kitle böyle bir kitleyse, Pinterest’te yapacağınız sosyal medya pazarlaması işiniz için iyi olacaktır.

Diğer Dijital Pazarlama Kanalları

İçerik Pazarlaması: Markanızı en iyi şekilde tanıtacak, bilinirliğini ve trafik akışını artıracak şekilde içerik hazırlanmasına içerik pazarlaması denir. Bu şekilde potansiyel müşterilerinize daha etkili şekilde ulaşmak mümkün olacaktır.

Email Pazarlaması: Email abonelerinize gönderilen postaları düzenleme ve bunların analiziyle, maillerinizin ne kadar etkili olduğunu görerek, kitlenize en iyi şekilde hitap edecek ve geliri artırmayı hedefleyen çalışmalar yapmak oldukça etkili bir pazarlama stratejisidir. Email pazarlaması genellikle içeriği, indirimleri ve etkinlikleri tanıtmak için kullanılır. Ayrıca tüketicileri işletmenizin web sitesine yönlendirmenizi sağlar. B2B pazarlamacılarının% 59’u, e-postaların gelir oluşturma açısından en etkili kanal olduğunu söylüyor. Hoşgeldin e-postaları inanılmaz derecede etkilidir: Ortalama olarak, % 320 daha fazla gelir getirisi sağlar. Ürünleri e-posta yoluyla satın alan tüketiciler, e-posta teklifi almayanlardan% 138 daha fazla harcama yapıyor.

Yeniden Pazarlama: İngilizcesi ReMarketing olan yeniden pazarlama sayesinde, daha önce web sitenize gelen kullanıcılara tekrar ulaşabilirsiniz. Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş bu kullanıcılara, web sitenizde ziyaret ettikleri bölümler baz alınarak özelleştirilmiş reklamlar gösterebilirsiniz.

Pazarlama Amaçlı Web Tasarımı: Web siteleri markanız için, potansiyel müşterilerinizin hakkınızda ilk düşüncelerin oluşmasını sağlar. Eğer web siteniz müşterinin ihtiyaçlarını karşılıyor, ona faydalı içerik sağlıyorsa, bu müşterilerinizin iyi bir izlenim edinmesini sağlar ve bu müşterileri kazanmanıza olanak tanır.

Video: Video etkin bir pazarlama aracı olarak en çok tercih edilen pazarlama yöntemlerinden biridir. Potansiyel müşteriler için video izlemek eğlenceli ve aynı zamanda kolaydır. Bu yüzden en çok tüketilen içeriklerden biridir. Etkileyici bir video ile kitlenizi kolayca etkileyebilmeniz mümkün.

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]