Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlardan çok güvendiğimiz diğer kullanıcıların deneyimi etkili olur. Reklamlar, ürün veya markanın eksik özelliklerinden bahsetmez. Bir ürün veya hizmetin iyi olup olmadığını öğrenebileceğimiz en güvenilir yol, tanıdığımız, güvendiğimiz kullanıcıların deneyimleridir. Bu kişiler deneyimlerinden memnun kaldıysa, bizim bu hizmeti tercih etmemiz de o kadar muhtemeldir. Bu fikirden yola çıkılarak yapılan Influencer Marketing, pazarlama stratejileri arasında yerini almıştır.

Influencer Kimdir?

Influencer, Twitter, Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında tanınan, yüksek takipçisi olan kişilerdir. Bu kişilerin kendi sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün veya hizmet hakkında tanıtım yapmasına, Influencer marketing denir. Influencerlar birçok konu hakkında içerik üreterek günler geçtikçe daha çok takipçi edinmeye başlamıştır. Takipçi sayısı belirli bir miktara ulaştıktan sonra influencerlar daha güçlü bağlar kurarak kullanıcıların genel olarak fikir edindikleri kimselere dönüşürler.

Influencer’ların kitlesi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Takipçileri bu tanınmış kişiye güvenen ve sadık kişilerden oluşur. Tanınmış kişinin bir ürün hakkında deneyimleri, düşünceleri, kitlesi üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kullanıcıları gelir getiren müşterilere dönüştürür.

Etkili Bir Yöntem Olarak Influncer Pazarlama

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlar kadar kanaat önderlerinin de etkisi büyüktür. Günümüz tüketicileri satın alma yapmadan önce birçok mecrayı ve kullanıcıların fikirlerini ve yorumlarını araştırmaya başladı. Bu durum markaları, potansiyel müşterilerinin bulunduğu bu kanallarda yer alarak satış kararlarını etkilemeye yönlendiriyor. Markaların bu doğrultuda kanaat önderleri ile ortak pazarlama çalışmaları yapması ve kampanyalar üretmesi, hedef kitlenin dikkatini çekmenin yanı sıra markanız hakkında da olumlu izlenimlerin artmasını sağlıyor.

influencer marketing nedir

Çalışma Sürecimiz

Influencer marketing sürecinde en etkili influencer’ı seçmek için birçok influencerı inceleyip analiz ediyor ve size en çok katkı sağlayacak influencer’lar ile işe başlıyoruz. Influencer sayesinde üretilen orijinal içerikler ile influencer kitlesine sizi tanıtıyor ve bu kitle tarafından bilinirliğinizi artırıyoruz. Ayrıca çeşitli dijital pazarlama kampanyaları sayesinde markanızla olan etkileşimi artırıyor, filtreden geçmemiş yorumlarla doğal bir şekilde yayılan bir pazarlama stratejisi sunuyoruz. İş birliği yapılan kanaat önderinin kitlelerine ulaşma avantajı da görünür olmamızda büyük rol oynuyor.

influencer marketing hizmetleri

Profesyoneller ile Güvenilir Pazarlama

Influencer Marketing çok etkili bir pazarlama stratejisidir. Bu çalışmadan maksimum verimi sağlamak için ulaşmak istediğiniz kitleye sahip olan önderler ile çalışmanız gerekir. Bu sayede doğal olarak influencer kitlesini kendi kitleniz ve müşteriniz haline getirebilirsiniz. Dijital pazarlama alanında uzman ajansımızda sizi ihtiyacınız olan influencer ile bir araya getiriyor aynı zamanda etkili etkili kampanyalar hayata geçirerek influencer marketing hizmeti sunuyoruz.

influencer marketing örnekleri

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]