Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlardan çok güvendiğimiz diğer kullanıcıların deneyimi etkili olur. Reklamlar, ürün veya markanın eksik özelliklerinden bahsetmez. Bir ürün veya hizmetin iyi olup olmadığını öğrenebileceğimiz en güvenilir yol, tanıdığımız, güvendiğimiz kullanıcıların deneyimleridir. Bu kişiler deneyimlerinden memnun kaldıysa, bizim bu hizmeti tercih etmemiz de o kadar muhtemeldir. Bu fikirden yola çıkılarak yapılan Influencer Marketing, pazarlama stratejileri arasında yerini almıştır.

Influencer Marketing Nedir?

Influencer, Twitter, Periscope, Youtube, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarında tanınan, yüksek takipçi sayısına sahip olan kişilerdir. Bu kişilerin kendi sosyal medya hesaplar üzerinden bir ürün veya hizmet hakkında tanıtım yapmasına, Influencer marketing denir.
Influencer’ların kitlesi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Takipçileri bu tanınmış kişiye güvenen ve sadık kişilerden oluşur. Tanınmış kişinin bir ürün hakkında deneyimleri, düşünceleri, kitlesi üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kullanıcıları gelir getiren müşterilere dönüştürür.

influencer marketing nedir

Çalışma Sürecimiz

Influencer bir alanda uzman, tanınmış bir kişidir. Markanız bilinmiyor ise güvenilir değildir ve klasik pazarlama yöntemleri bu noktada etkisiz kalabilir. Takipçileri bu tanınmış kişiye güven duyarlar ve bu kişinin yaptığı doğal reklam sayesinde markanıza karşı da bir güven oluşur. Size güvenen bu kullanıcılar, markanız için gelir getiren müşteri kitlesine dönüşür.
Influencer marketing sürecinde en etkili influencer’ı seçmek için birçok influencerı inceleyip analiz ediyor ve size en çok katkı sağlayacak influencer’lar ile işe başlıyoruz. Influencer sayesinde üretilen orijinal içerikler sayesinde influencer kitlesine sizi tanıtıyor ve bu kitle tarafından bilinirliğinizi artırıyoruz. Ayrıca çeşitli pazarlama kampanyaları sayesinde markanızla olan etkileşimi artırıyor, filtreden geçmemiş yorumlarla doğal bir şekilde yayılan bir pazarlama stratejisi sunuyoruz.

influencer marketing hizmetleri

Profesyoneller ile Güvenilir Pazarlama

Influencer Marketing çok etkili bir pazarlama stratejisidir. Bu çalışmadan maksimum verimi sağlamak için ulaşmak istediğiniz kitleye sahip kişilerle çalışmanız gerekir. Bu sayede influencer kitlesini kendi kitleniz ve müşteriniz haline getirebilirsiniz. Dijital pazarlama alanında uzman ajansımızda sizi ihtiyacınız olan influencer ile bir araya getirerek etkili ve profesyonel bir influencer marketing hizmeti sunuyoruz.

influencer marketing örnekleri

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]