Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

İçerik pazarlama, markanız için belirlenen hedef kitlenin ilgilendiği konulara yönelik dikkat çekici ve faydalı düzenli şekilde içerik oluşturma, hedef kitlenizi gelir getiren müşterilere dönüştürmeyi hedefleyen pazarlama türüdür. Burada kitleyi etkileyecek olan şey, satış odağında bir iletişim kurmak yerine, eğitsel bilgi sağlamaktır. Sağladığımız içerik ile müşteriyi markanızın iletişim çemberinde tutarak, doğal bir süreçte müşteriyi hizmetlerinizden yararlanmaya yönlendiriyoruz.

ETKİLEŞİM YARATAN İÇERİK

İyi bir içerik ile ziyaretçilerinizi ödeme yapan müşterilere dönüştürebilirsiniz. Klasik pazarlama yöntemleri satış yapmayı hedeflerken, içerik pazarlama müşterilerinize fayda sağlayan düzenli içerikler üretmeyi, bu şekilde müşterinin markanızla ile bağ kurmasını sağlayarak, markanıza doğal yoldan müşteri kazandırmayı hedefler. Düzenli ve kaliteli içerik paylaşımı sadık müşteriler ve daha çok etkileşimle etkili bir pazarlama stratejisidir.

ÇALIŞMA SÜRECİ

Araştırma

İçerik planı hazırlarken markanızın ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak içerik pazarlama planını oluşturmak için, işe araştırmakla başlıyoruz. Sektörde bulunduğunuz konumu ve rakiplerinizi inceliyor, rapor oluşturuyor ve bu rapor doğrultusunda sizi onlardan ayıracak içerikler hazırlıyoruz.

Strateji

Stratejimizi belirlemeye hedef kitle seçerek başlıyoruz. Üreteceğimiz içeriği belirlemeden önce kim için içerik hazırladığımızı belirlememiz gerekiyor. İçerik planımızı buna göre belirliyor, kitlenin ihtiyacına göre en iyi içeriği hazırlıyoruz. İçerikleri belirlediğimiz bir takvim doğrultusunda yayınlıyor ve müşteriye sunuyoruz.

Üretim

Görsel ve yazılı içerikleri en uygun şekilde bir araya getirerek hedef kitlenize fayda sağlayacak içerikler hazırlıyoruz. Bu şekilde sadık bir kitleye kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Tanıtım

İçeriğiniz hazır olduktan sonra, önceden kullanmayı seçtiğimiz iletişim kanalı ile ilgili işlemleri hallediyor ve içeriğinizi etkili bir şekilde kullanıcılara ulaştırıyoruz.

İÇERİK PAZARLAMA KANALLARI

İçerik pazarlama konusunda çok sık kullanılan kanallara örnek verecek olursak:

İnfografik

İnfografik, sayfalarca sürebilen bir konuyu sadeleştirerek, akılda kalıcı bir grafiğe dönüştürebileceğiniz ve kitlenize etkili bir şekilde erişebileceğiniz bir kanaldır.

Sosyal Medya İçeriği

Sosyal medya markalara sınırsız bir erişim ve etkileşim imkanı sunuyor. Bu nedenle doğru bir strateji ile içerik paylaşmak, büyük önem taşıyor.

Bloglar ve Makaleler

Etkileşimli bloglar, web sitenizi düzenli olarak yeni içeriklerle güncellerken, ziyaretçilerinizle daha yakın ve daha kişisel bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla dağıtılan makaleler sitenizin popülaritesini artırarak erişiminizi genişletir.

E-Bültenler

Basın bültenleri, herhangi bir pazarlama kampanyası içinde hala önemli bir unsurdur. Ekibimiz, haberinizin mümkün olan en geniş kitleye ulaşmasını sağlamak için, birçoğu haberi doğrudan en ilgili pazar sektörlerine ulaştırarak, çok çeşitli dağıtım sitelerini kullanarak, basın bültenlerinizi oluşturup gönderir.

Bu kanallarının yanında, afiş, video, fotoğraf, web seminerleri, sosyal medya kampanyaları gibi daha birçok pazarlama kanalına sahip içerik pazarlama sayesinde, istediğiniz müşteriye en etkili şekilde ulaşacak kanalı belirlemek için bize danışabilirsiniz.

PROFESYONEL EKİP, SADIK MÜŞTERİLER

Çok sayıda içerik tarzı, pazarlama kanalı arasından doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir. Bu araçlara erişmek kolay olsa da, pazarlama kanallarını doğru ve etkili bir şekilde kullanmak her zaman kolay değildir. Bu noktada yıllarını bu sektörde gelişerek, birlikte çalıştığı markaların da gelişmesinde büyük rol oynamış bir ajans olarak, sizin markanızı geliştirmek için de buradayız.

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]