Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

İçerik pazarlama, markanız için belirlenen hedef kitlenin ilgilendiği konulara yönelik etkileyici, faydalı ve sürekli olarak hazırlanan ve bir değeri benimseyen içeriklerle hayata geçen pazarlama yaklaşımıdır. Burada kitleyi etkileyecek olan şey, satış odağında bir iletişim kurmak yerine, eğitsel bilgi sağlamaktır. Sağlanan içerik ile müşteriyi markanızın iletişim çemberinde tutmak ve doğal bir süreçte müşteriyi hizmetlerinizden yararlanmaya yönlendirmek temel amaçlardan biridir. Bu süreçte etkili ve sürekli içerik paylaşımı yapılması, takipçileri etkilemeye ve kurulan bağın gelişimini artırmaya yarar. Böylece markanızın dijital platformlarda başarılı olmasının önünü açabilirsiniz.

ETKİLEŞİM YARATAN İÇERİK

Nitelikli hazırlanmış içerik pazarlaması örnekleri ile potansiyel müşterileri ödeme yapan müşterilere dönüştürebilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemleri satış yapmayı hedeflerken, dijital pazarlama alanında etkili bir yol olan içerik pazarlama, müşterilerinize fayda sağlayan düzenli içerikler üretmeyi, bu şekilde müşterinin markanızla ile bağ kurmasını sağlayarak, markanıza doğal yoldan müşteri kazandırmayı hedefler. İçerik pazarlaması stratejisi ne kadar iyi oluşturulmuşsa sadık müşteriler kazanarak daha çok etkileşimle nitelikli bir yol izleyebilirsiniz.

ÇALIŞMA SÜRECİ

Araştırma

 İçerik planı hazırlarken markanızın ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak planını oluşturmak için, yapılmış iyi bir analiz oldukça önemlidir. Biz de sektörde bulunduğunuz konumu, hedef kitlenizi ve rakiplerinizi inceliyor, rapor oluşturuyor ve bu rapor doğrultusunda sizi onlardan ayıracak içerikler hazırlıyoruz.

Strateji

Stratejimizi belirlemeye hedef kitle seçerek başlıyoruz. Üreteceğimiz içeriği belirlemeden önce kim için içerik hazırladığımızı belirlememiz gerekiyor. İçerik planımızı buna göre oluşturmaya başlıyor, kitlenin ihtiyacına göre en iyi etkileşim yaratacak içerikleri hazırlıyoruz. İçerikleri belirlediğimiz bir takvim doğrultusunda yayınlıyor müşteriye sunuyor ve yayınlıyoruz.

Üretim

Görsel ve yazılı içerikleri en ilgi çekici şekilde bir araya getirerek hedef kitlenize fayda sağlayacak şekilde hazırlıyoruz. Bu şekilde sadık bir kitleye kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Tanıtım

İçeriğiniz hazır olduktan sonra, belirlenen iletişim kanallarında paylaşımları gerçekleştiriyoruz.

İÇERİK PAZARLAMA MATERYALLERİ

İçerik pazarlama stratejisi hazırlanırken en sık kullanılan materyaller en başı çekmektedir.

Bunlara örnek verecek olursak:

İnfografik

İnfografik, sayfalarca sürebilen bir konuyu sadeleştirerek, akılda kalıcı bir grafiğe dönüştürebileceğiniz ve kitlenize etkili bir şekilde erişebileceğiniz paylaşım materyallerinden biridir.

Sosyal Medya İçeriği

Sosyal medya markalara sınırsız bir erişim ve etkileşim imkanı sunmaktadır. Bu nedenle doğru bir strateji ile içerik paylaşmak, büyük önem taşır.

Bloglar ve Makaleler

Etkileşimli bloglar, web sitenizi düzenli olarak yeni içeriklerle güncellerken, ziyaretçilerinizle daha yakın ve daha kişisel bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda arama sonuçlarında öne çıkmanızı kolaylaştırır ve satın alma kararlarını olumlu yönde etkiler. Üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla dağıtılan makaleler sitenizin popülaritesini artırarak erişiminizi genişletir. Hazırlayacağınız blog içeriklerinde anahtar kelime analizi yapmak ve arama motoru sonuçlarını güçlendirmek bu başlık için vazgeçilmezdir.

E-Bültenler

Basın bültenleri, herhangi bir pazarlama kampanyası içinde hala önemli bir unsurdur. Ekibimiz, haberinizin mümkün olan en geniş kitleye ulaşmasını sağlamak için, birçok haberi doğrudan ilgili pazar sektörlerine ulaştırarak gönderim yapabilir.

Saydığımız bu materyallerin yanında, video, fotoğraf, web seminerleri, sosyal medya kampanyaları gibi daha birçok pazarlama aracına sahip içerik pazarlama sayesinde, istediğiniz müşteriye en etkili şekilde ulaşacak kanalı belirlemek için uzman ekibimize danışabilirsiniz.

PROFESYONEL EKİP, ETKİLİ İÇERİK STRATEJİSİ

Çok sayıda içerik tarzı, pazarlama kanalı arasından doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir. Bu araçlara erişmek kolay olsa da, pazarlama kanallarını doğru ve etkili bir şekilde kullanmak her zaman kolay değildir. Bu noktada dijital ajans olarak bilgi birikimimiz ve tecrübemizle birlikte çalıştığımız markaların gelişmesinde büyük rol oynuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon:

0 (216) 342 91 94

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]