SEM (SEARCH ENGİNE MARKETİNG) – ARAMA MOTORU PAZARLAMASI

İster Google aramalarında çıkmak için olsun, ister görüntülü reklam ağı sayesinde sunduğunuz hizmet ve ürünlere ilgilisi bulunan kullanıcılara ulaşmak olsun, Performans pazarlama sayesinde markanız için detaylı, analiz edilebilir, sürdürülebilir ve büyütülebilir dijital pazarlama stratejileri geliştirmek ve uygulamak mümkün.

Google Ads kapsamı

Araştırma

Markanızın hedeflerine yönelik Google Ads ve diğer PPC (Tıklama Başına Maliyet) kampanyalarını hazırlamak için öncelikle piyasa araştırması yapıyoruz. Araştırma dahilinde, servislerinize/hizmetlerinize/ürünlerinize uygun anahtar kelimelerin saptanması, bu anahtar kelimelere yapılacak tahmini harcamaların belirlenmesi ve harcanan bütçenin karşılığında alınacak dönüşümlerin hesaplanması yer almaktadır.

Marka Yönetimi Dijital PR
Marka Yönetimi SEO

Adwords Kurulumu

Anahtar kelimeler belirlendikten sonra, bu anahtar kelimeleri, kategorize ederek birbiriyle bağlantılı anahtar kelimeleri reklam gruplarına ayırıyoruz. Reklam grupları için ise, rakiplerin kullandığını landing pageler de baz alınarak landing pageler hazırlıyoruz.

Landing pagelerde dikkat ettiğimiz en önemli konular ise: Kullanıcı deneyimi ve analiz edilebilir olması.

Analiz edilebilir landing pageler hazırlamak için bir çok analiz yazılımı kullanıyoruz. Bu sayede kampanyalar aktif olduktan sonra dönüşümü en üst düzeye çıkarmak için gerekli değişikleri analiz edip uygulama imkanımız bulunuyor.

Google Reklam Otomasyonu

Yüzlerce anahtar kelimeyi manuel olarak en iyi şekilde optimize etmeye çalışmak verimsiz olacağından gelişmiş algoritmalara sahip yazılımlar kullanarak en iyi sonucu teknolojiyi kullanarak elde ediyoruz.

Kullandığımız yazılımlar sayesinde normalde elde edemeyeceğimiz bilgilere ulaşıyor, anahtar kelimeleri en iyi performans verecek şekilde teklif bütçesini ayarlıyor ve daha detaylı analiz yapabileceğimiz bilgiler elde ediyoruz.

Marka Yönetimi İçerik Pazarlama
Marka Yönerimi Web Sitesi Geliştirme

Google Ads Testleri

Bu aşamada hazırlanan reklam metinlerinin, anahtar kelimelerin ve landing pagelerin performansını ölçmek için kampanyaları aktif ediyoruz. Test aşamasındaki en önemli amacımız ise analiz edilebilir miktarda veri sağlamak.

Google Reklam Analizleri

Testlerin sonucuna göre, en verimli reklam metinlerini belirleyip verimsiz olanları ise kampanyadan çıkarıyoruz. Aynı uygulamayı anahtar kelimelerde de gerçekleştiriyoruz. 

Reklam metinlerindeki verimlilik anlayışımız: doğru hedef kitle için en yüksek tıklama oranına sahip olması. Anahtar kelimeler için verimlilik anlayışımız: aranma sayılarının çok düşük olmaması, gelen ziyaretçilerin dönüşüm oranının yüksek olması, dönüşümlere göre çok yüksek maliyeti olmaması.

Ziyaretçilerin davranışlarını izleyerek dönüşüme engel olabilecek faktörlerin düzeltilmesi ve dönüşümleri arttıracak fırsatlar var ise bunların sayfada kullanılması sağlanarak landing pagelerde de gerekli değişiklikler yapılır.

Sosyal Medya Yönetimi

RE-MARKETING

Sitenize gelen ziyaretçilerin çoğu kararlarını ilk ziyaretlerinde vermeyeceklerdir. Bu yüzden karar aşamasında olan ziyaretçilerinize markanızı ve sunduğunuz hizmetleri/ürünleri hatırlatmak amacı ile re-marketing kampanyaları oluşturuyoruz. 

Re-marketing reklamların markanıza olan güvenirliği arttırdığı gibi, dönüşüm oranlarını da büyük ölçülerde arttırmaktadır.

Re-marketing için kullandığımız en verimli platformlar: Google Görüntülü Reklam Ağı ve Facebook(Instagram ile birlikte) Reklamları

DİJİTAL PAZARLAMA ENTEGRASYONLARI

Oluşturduğumuz kampanyalara diğer dijital pazarlama stratejilerini de entegre ediyoruz (marka hedeflerine göre).

Örneğin, Google Ads arama ağı kampanyanız ile birlikte aşağıdaki dijital pazarlama yöntemlerini de kullanarak hedef kitlenize her platformdan ulaşıyoruz:

•Sosyal Medya Reklamları

•YouTube Reklamları

•E-Mail Marketing

•Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

•Influencer Marketing

•Affiliate Marketing*

*Türkiye’de henüz gelişme aşamasında olduğu için sadece 

yurt dışı hedefli kampanyalarda kullanmaktayız.

KAZANIMLARINIZ

Reklam hedefiniz ister yeni müşterilere ulaşmak ister marka bilinirliğini arttırmak ister satışlarınızı yükseltmek olsun, hedefinize en uygun kampanyaları oluşturabilir ve bu kampanyaları sürekli daha iyi hale getirebiliriz.

Google reklamları ile ilgili daha fazla bilgi almak, danışmak veya hizmetlerimizden yararlanmak için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz:

Buba Dijital Ajans
Koşuyolu Mahallesi Mahmut Yesari Caddesi No: 85/2
Kadıköy – İSTANBUL
02163429194
[email protected]