Snapchat’in başlattığı “Hikayeler” akımını artık neredeyse bütün popüler sosyal medya platformlarında görmek mümkün. 2013 yılından beri hayatımızda olan hikayeler, belirli bir süre içinde otomatik olarak silinen fotoğraf ve videolar paylaşmayı mümkün kılıyordu. Çoğunlukla profesyonellere hizmet vermeyi hedefleyen bir platform olan Linkedin, sonunda bu akıma katılmaya karar verdi.

Şu anda yalnızca ABD’deki öğrenci ve mezunların kullanımına sunulan, “Öğrenci Sesleri” (Student Voices) adlı bu özellik, 7 gün içinde silinen kısa videolar paylaşmaya olanak sunuyor. Instagram’ın “Öne Çıkanlar” özelliğine benzer olarak 7 günlük sürenin sonunda videolara paylaşan kişinin profilinden erişilebilecek.

Farklılaşmanın ve özgünlüğün değerlendiği bir çağda yaşıyoruz. Linkedin, kullanıma sunduğu bu hizmette öğrenci ve mezunlara, iş bulma sürecinde kendilerini işverenlere anlatabilecek bir platform sunma amacını taşıyor. Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak, kullanıcıların akademik ve profesyonel aktivitelerini Linkedin hikayelerinde paylaşmaları teşvik edilecek.

Bu yeni hizmetle Linkedin, daha fazla genç kullanıcının ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Hikayelerin platforma yeni bir perspektif kazandırıp kazandırmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Leave a Comments